You are here: Home // Güzellik Ve Bakım // Lazer Epilasyondan Sonra

Lazer Epilasyondan Sonra

8f03a  diyetsiz kilo verme 150x150 Lazer Epilasyondan Sonra

Diyetsiz kilo verme

Tüylerden kurtulmak için lazer epilasyondan sonra kıllar tekrar çıkarmı, ne zaman dökülür, işlemi yaptıktan sonra lazer epilasyondan sonra jilet kullanılırmı, Banyo yapılırmı, Solaryuma girilirmi yapılması ve yapılmaması gerekenler.

Bakım için genellikle nemlendirici önerilmektedir, parfüm ve alkol içeren ürünler kullanılmamalıdır. Yaklaşık bir ay süreyle plaj güneşlenmesi önerilmemektedir. Uzmanların olmadığı yeterince steril ortamın bulunmadığı yerlerde uygulanması cilt sağlığımızın yanında genel sağlığımızı olumsuz yönde etkileyecektir. Çok ucuz fiyatlarla bayan ve erkeklere kuaför ortamında yapılan bu ve benzeri uygulamalara dikkat edilmelidir. Güzelleşmek uğruna saçlarımızdan olmamalıyız.

Lazer epilasyondan sonra kıllar tekrar çıkarmı

Lazer epilasyon yapılmasında sonra kıllar ne zaman dökülür. İşlemin çeşidine göre tamamen ölen kıl kökleri bir daha çıkmamak üzere tekrar çıkmayacaktır. Yapılan uygulamanın yetersiz kaldığı durumlarda kılın deri altında bulunan kısmı zarar göremeyeceğinde tekrar uzayabilecektir. Tüyler bir haftadan itibaren tutulduğunda kendiliğinde dökülecek konuma gelecektir. Tüylerin bir kısmı lazerin yapıldığı ilk uygulamadan itibaren dökülmeye başlamasına rağmen belirgin şekilde üçüncü seanstan sonra ilgi çekecektir.

-Sponsorlu Bağlantılar-

Lazer epilasyondan sonra banyo

Ilık bir duş alınabilir bir hafta süreyle kesinlikle kese ve cildimizi etkileyebilecek maske ve peeling işlemleri yapılmamalıdır. Lazer epilasyondan sonra jilet gibi cildimizi derinden etkileyen aletlerde kullanılmamalıdır. Duş alırken kullanılan jeller ve diğer ürünlerde dikkatle seçilmelidir.

Lazer epilasyondan sonra solaryuma girilirmi

Cildimizde meydana gelebilecek hassaslaşma durumuna karşı işlemin yapılmasını takiben birkaç gün sonra güneşlenme ve solaryuma girilmemesi gerekiyor. Güneş altında uzun zaman geçirilecekse eller ve yüzün korunması için faktörlü ürünlerin kullanılması gerekir. Bu tür uygulamaların riski normal zamanlarda olduğundakinden daha fazladır. Hassasiyeti iyice artan tenimizi her türlü dış tehditten korumamız gerekecektir.

Lazer epilasyondan sonra yapılması gerekenler

Uygulamayı yapan uzmanların önerileri kesinlikle dikkate alınmalıdır. Birkaç gün sürebilen kızarıklıklar oluşabilir. Lazere maruz kalan cildimiz kısa süre sonunda tekrar normale dönecektir. Yapılan öneriler aksatılmadan düzenli olarak uygulanmalıdır. Cildimizi derinden etkileyebilecek hemen hertürlü uygulama lazer işleminden sonra belirli süreyle ertelenmelidir. Zamanlama bu neden çok önemlidir.

lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür, lazerden sonra banyo yapılırmı, lazer epilasyonu yaptırdıktan kaç gün sonra banyo yapılır, lazer epilyasından sonra tük noqtaları, lazer sonunda dökülmeyen kıllar çekilmeli mi, lazerden kaç gün sonra denize girilir, diode lazer epilasyondan sonra yapılması gerekenler, lazerden sonra dusa gırılır mi, lazerden sonra kendi dökülmeyen tüylere ne yapmak lzım, lazerden sonra tüyler

Tags: ,

Yorum Ekle


yedi + = 12

Copyright © 2011-2012 Saglikbilgim.org – Sağlık portalı. All rights reserved.