You are here: Home // Güzellik Ve Bakım // İlgi Çekici Olmak İçin Ne Yapmalı

İlgi Çekici Olmak İçin Ne Yapmalı

4509e  okulda populer olmak 150x150 İlgi Çekici Olmak İçin Ne Yapmalı

İlgi Çekici Olmak İçin Ne Yapmalı

-Sponsorlu Bağlantılar-

Çevresindeki insanların ilgisini çekmek isteyenlere yönelik olarak ilgi çekici olmak için ne yapmalı; Kim etrafına ışık saçan, pozitif enerjisiyle kitleleri peşinden koşturan biri olmak istemez ki? Evet; bu yazımda da sizlerle ilgi çekici bir insan olmanın değişmeyen 10 altın kuralını paylaşacağım. Genç Bilişim dergisinin 49. sayısında okuduğum kurallar bunlar; gerçekten herkesin işine yarayabileyecek ve prensip edinebilecek türden tavsiyeler var.
1. Kültürlü Olun
Sizin cazibeniz, yani çekiciliğiniz ilgi ve bilgi alanınızın genişliğine bağlıdır. Genel kültüre sahip ve farklı konularda hem ilgili hem bilgili bir kişi olursanız, bu çevrenizdekilerin ilgisini çekmenize yardımcı olacaktır.
2. Güzel Davranın
İnsanların sizinle muhatap olurken kendilerini değerli hissetmelerini sağlayın. Herkese karşı güzel davranın. Güzel bir davranış bir şeye mal olmasa da, arkadaş ve tanıdıklarınız tarafından beğenilir ve değerli görülür.
3. Dikkatli Dinleyin
Kulağınızı dört açın, dikkatlice dinleyin. Kendinden başka hiçbir şey hakkında konuşmayan insandan daha bunaltıcı birisi yoktur. Bu yüzden, sizi duymalarını ve dinlemelerini istiyorsanız, ilk önce kendiniz muhatabınızı dinlemeyi öğrenin.
4. Kendinize Güvenin
Kendi iyi yanlarınızı fark etmeye çalışın. Aşağılık kompleksinden daha büyük düşman yoktur. Kişiliğinizin güzel ve güçlü çizgilerine odaklanın, zayıf olanlarını da düzeltmeye çalışın.
5. Kendiniz Olun
Birilerine benzemeye, onları taklit etmeye çalışmayın, kendiniz olun. Gözünüzde büyüttüğünüz insanlardan örnek alarak yaşamak ile onları taklit ederek yaşamak farklı şeylerdir. Kimseye özenmeden ‘kendi hayatı’nı yaşayan kimseler, insanların ilgisini çeker.
6. Çekinmeyin
İnsanların dedikodu ve iftiralarının sizi felç etmesine izin vermeyin. Aklınızın ve vicdanınızın onayıyla, doğru bildiğiniz ve inandığınız yolda asaletle yürümeyi bilin. İnsanların kıskanmalarına ve konuştuklarına takılmadan ilerleyin. Çevrenizdekiler size bunun için saygı duyacaktır.
7. Sohbet Edin
Karşınızdaki insanın ilgi duyduğu şeyleri tespit ederek sohbet etmeye çalışın. Sohbeti ilerletmek, muhabbeti ilerletir.
8. Kendinizi Gösterin
Sahip olduğunuz yetenek ve becerilerinizi gizlemeyin, onları açığa kavuşturun! Kendinden memnun olmak çok önemlidir, bu sayede çevrenizdekileri mıknatıs gibi çekersiniz. Tabii ki bunu kibirle karıştırmamak gerekiyor, çünkü kibir insanları uzaklaştırır.
9. Gözlerinizi Kullanın
Bir insanla konuşurken gözlerinin içine bakın, bu sizin iyi niyetinizin ve samimiyetinizin göstergesidir.
10. Gülümseyin
Gülmek sağlık için faydalıdır. Gülmeyi bilmek, sosyal ilişkilerimizin gelişmesinde çok büyük rol oynar. Hayatımızın bazı anlarında karşılaştığımız zorlukların üstesinden gülerek gelebiliriz. Her zaman, hatta zor zamanlarda bile gülümsemeyi bilen birisini kim yanında görmek istemez ki?

dikkat çekici olmak, ilgi çekici olmak

Tags: , ,

Yorum Ekle


− 2 = yedi

Copyright © 2011-2012 Saglikbilgim.org – Sağlık portalı. All rights reserved.