You are here: Home // Zayıflama Kilo Verme // Aşırı Zayıflamanın Nedenleri

Aşırı Zayıflamanın Nedenleri

71185  zayiflarim 150x150 Aşırı Zayıflamanın Nedenleri

Aşırı Zayıflamanın Nedenleri

Hızla kilo kaybederek aşırı şekilde zayıflamanın nedenleri arasında bir takım sinsi hastalıklar olabilir.

Düzensiz ve aşırı zayıflama nedenleri arasında yüksek oranda enerji kaybedilmesi, Troit rahatsızlıkları, çok yoğun olarak yapılan egzersizler ve diyabet gibi etkenler sayılabilmektedir. Aşırı zayıflık, vücudun olması gereken kilo değerinin çok altında olması şeklinde gerçekleşmektedir. Bununla birlikte aşırı zayıflığın zararları olarak ortaya çıkan ve insanın sosyal yaşantısını ve sağlığını olumsuz yönde etkileyen rahatsızlığın tedavi edilmesi için zaman kaybetmemek gerekmektedir.

-Sponsorlu Bağlantılar-

Aşırı zayıflığın nedenleri

Troid hormonundan kaynaklanan zayıflık gibi kilo alma durumu da söz olabilmektedir. Hızlı şekilde kilo alan ve zayıflamakta başarısız olanlar bir süre sonra su içsem yarıyor düşüncesine kapılabilmektedir. Hormonal bozukluk giderilmediği sürece kilonun dengelenmesi mümkün olmayacağından kesinlikle hekimlerin tedavi süreci tamamlanmalı ardından önerecekleri şekilde kilo almaya ve vermeye çalışılmalıdır. Zayıf insanlarında şişmanlar gibi düzenli yemek yeme ve egzersizlere ihtiyacı bulunmaktadır. Nedeni belirlenmeden hastalığın tedavi edimesi amacıyla fazla yemek yemeye çalışmak yüksek kalorili ve yağlı besinleri bolca tüketmek sonuç vermeyecektir.

Aşırı zayıflamanın nedenleri

Aşırı zayıflama nedenleri arasında metabolizma hızının düşüklüğü ve sayılan diğer unsurlar bütün olarak değerlendirilerek çözüme ulaşılmalıdır. Aşırı zayıflamak çok ciddi hastalıkların habercisi olabileceğinden asla hafife alınmamalıdır. Sindirim sisteminden kaynaklanan problemlerin yeterli derecede enerji alımını engelleyeceğinden mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Uzun süreli ishal ve benzeri sorunlar dikkate alınmalıdır. Psikiyatrik sorunlar, kanser ve çeşitli enfeksiyonların zayıflamaya neden olduğu unutulmamalıdır. Aşırı zayıflık nedir, problemine değindikten sonra tedavi sürecinin ne şekilde gerçekleştiğine bakalım.

Aşırı zayıflık hastalığı

Genç bayanlar arasında sıfır beden olma isteği anoreksiya (anorexia) hastalığında yüksek oranda artış görülüyor. Birkaç kilo fazlalığı olduğu düşüncesiyle bilinçsizce zayıflamaya çalışan genç bayanların vücudundaki kas kütlesinden başlayarak dişleri dahil bütün güzellikleri kaybolmaktadır. Yaşamlarını idame ettirmek bir yana ayakta durmakta güçlük çekebilecek evreye kadar sorun büyüyebilmektedir. Tedavi sürecinde psikolojik destek alınarak düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak ve ilaç tedavisi gerekebiliyor. Tedavi sürecinden sonra tekrar nüksetme riski bulunmaktadır. Kontrol hiçbir zaman kaybedilmemelidir.

birden zayıflamanın nedenleri, çok zayıflamanın nedenleri, aşırı zayıflığın nedeni, birden zayıflama, inek zayıflamasının nedeni, kas zayıflığı nedenleri

Tags: , , , , , , ,

Yorum Ekle


9 − sekiz =

Copyright © 2011-2012 Saglikbilgim.org – Sağlık portalı. All rights reserved.